slowka.info - Tłumaczenia słówek online

Znajdź tłumaczenie

Wpisz poniżej słówko, które chcesz przetłumaczyć i wybierz język tłumaczenia.

Klasyfikacja słówka: gniazdo

rzeczownik, rodzaj nijaki

Synonimy: gniazdo

chałupa, chata, dom, gniazdo, hacjenda, miejsce stałego pobytu, miejsce zamieszkania, rezydencja, sadyba, siedlisko, siedziba

Odmiany: gniazdo

gniazd, gniazdem, gniazdach, gniazdami, gniazdom, gniazda, gnieździe, gniazdu

Przykłady: gniazdo

O tych ptakach mówią ludzie, że to były orły, ale w naszych starych księgach stoi, jako to były bociany, po równinach łąkowych brodzące, które tam sobie gniazda w obfitości słały.
O krasnoludkach i sierotce Marysi
a ona patrzała czując, że ją jednocześnie porywa jakaś siła ogromna , co ją wyrwała z gniazda i niesie w nieznane światy, ku nieznanym przeznaczeniom.
Komediantka
Biła od tego olbrzymiego gniazda zbrojnych mnichów moc i potęga tak nadzwyczajna, że nawet długa i zwykle posępna twarz mistrza wypogodziła się nieco na ów widok.
Krzyżacy
Odczyt i zapis danych z gniazda odbywają się przy użyciu funkcji read i write.

Słówka powiązane: gniazdo

gniazdo ci, gniazdo antenowe, gniazdo piratów łódź, gniazdo grodzisk mazowiecki, gniazdo bocianie, gniazdo szerszeni, gniazdo os, gniazdo rj45, gniazdo piratów, gniazdo os w ziemi

O słowniku!

Slowka.info jest darmowym słownikiem online. Nasz słownik to setki tysięcy tłumaczeń polskich słówek na wiele języków europejskich. Większość tłumaczeń oferuje kilka terminów dla jednego hasła, dzięki czemu ukazuje wielość znaczeń wybranego wyrazu i specyfikę określonego języka obcego.

Jak zacząć?

Teraz w łatwy sposób dowiesz się jak brzmi "kochać" po angielsku, francusku, włosku, a nawet... po albańsku. Wystarczy wpisać szukane słowo w pole wyszukiwarki oraz wybrać odpowiedni język. Możesz również wyszukiwać słów według liter alfabetu.